Wsparcie przedsiębiorczości w Polsce jest obecnie kluczowym wyzwaniem społecznym. Obejmuje ono zarówno
kształtowanie kompetencji młodych ludzi i przygotowywanie ich do uruchomienia własnego biznesu, jak i
wzmacnianie potencjału istniejących firm. i. Zaangażowanie Fundacji na tym polu stanowi wkład w rozwój
polskiej gospodarki i wzmacnianie jej innowacyjności oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Realizując projekty
z zakresu wsparcia przedsiębiorczości szczególną wagę przykładamy do faktu, by polski biznes (zarówno Ci,
którzy chcą założyć firmę, jak i podmioty już działające na rynku) myślał globalnie.
Program Hello Entrepreneurship jest nową inicjatywą ekosystemową realizowana przez Ashokę w Polsce we współpracy z Citi Foundation. Partnerem merytorycznym programu jest Fundacja Citi Handlowy im. L Kronenberga.
Program ma na celu wsparcie przedsiębiorczości społecznej migrantów i migrantek w Polsce, aby ich talent i ciężka praca przyczyniły się do ogólnego dobrobytu, a także sukcesu społecznego i gospodarczego Polski.
Zależy nam, aby program przyczynił się do stworzenia długofalowego i kompleksowego systemu wsparcia migrantów i migrantek w Polsce, w tym obszarze, poprzez implementacje przyjaznych polityk i funduszy umożliwiających powstanie migranckich przedsiębiorstw społecznych.
Zgłaszając swoją inicjatywę do programu Hello Entrepreneurship otrzymasz:
- Kompleksowe trzymiesięczne wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb tak, aby Twoja inicjatywa była możliwa do realizacji. Przykładowe rodzaje wsparcia: opracujemy z Tobą model biznesu, pomożemy Ci wypromować Twoją inicjatywę, ułatwimy CI kontakty z inwestorami oraz innymi firmami.
- Możliwość prezentacji Twojej inicjatywy wśród inwestorów.
- Wsparcie przez migrantów i migrantki mieszkających w innych krajach Unii Europejskiej.
Kompleksowe wsparcie dziesięciu inicjatyw migranckich
W ramach realizowanego programu zamierzamy objąć kompleksowym wsparciem dziesięć wcześniej wybranych inicjatyw migrantów i migrantek o charakterze przedsiębiorczości społecznej. Chcielibyśmy, aby te dziesięć inicjatyw wspartych przez Ashoka było wzorcem replikowanym przez innych migrantów i migrantki w Polsce.
Wpływ na osoby decyzyjne oraz inwestorów
Zależy nam, aby program miał pozytywny wpływ na osoby decyzyjne kształtujące polityki lokalne oraz państwowe w celu stworzenia lepszych systemów prawnych ułatwiających realizację inicjatyw przedsiębiorczości społecznej przez migrantów i migrantki. Zależy nam również na zwiększeniu zainteresowania inwestorów i inwestorek przedsiębiorstwami społecznymi tworzonymi przez migrantów i migrantki.
Współpraca miedzy organizacjami
Chcielibyśmy, aby program Hello Entrepreneurship odpowiadał na realne potrzebny migrantów i migrantek. W związku z tym zamierzamy realizować program w ścisłej współpracy z przedstawicielkami i przedstawicielami organizacji migracyjnych działającymi w Polsce i z samymi migrantami i migrantkami. Dlatego też powołaliśmy Radę Programy Hello Entrepreneurship.
Więcej o programie Hello Entrepreneurship
Organizator:
Program dofinansowany ze środków Citi Foundation
|
|
Partner merytoryczny:
"Biznes w kobiecych rękach" to program skierowany do kobiet, które chcą założyć własną firmę. Dzięki wykładom, szkoleniom i indywidualnej pracy z mentorkami każda spośród uczestniczek będzie miała szansę rozpocząć działalność.
Program "Biznes w kobiecych rękach" realizowany jest we współpracy z Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. Partnerem projektu jest Urząd Miasta st. Warszawy.
Cele
Celem programu jest powstanie klastra firm kobiecych na terenie aglomeracji warszawskiej. Spośród nadesłanych zgłoszeń eksperci wybierają uczestniczki programu - panie posiadające najciekawsze pomysły na firmę oraz determinację i chęć do działania. Przez 7 miesięcy biorą one udział w warsztatach, szkoleniach i spotkaniach networkingowych. Mają również możliwość skorzystania ze wsparcia mentorek, rekrutujących się spośród kobiet, które osiągnęły sukces w biznesie. Funkcjonowanie firm w ramach klastra pozwoli nawiązać współpracę między nowopowstałymi firmami, co dodatkowo wzmocni ich pozycję rynkową.
Grupa odbiorców
Kobiety chcące założyć firmę z Warszawy i okolic
Zasięg
W ramach siedmiu edycji programu powstały 294 firmy. 80% z nich z sukcesem funkcjonuje na rynku.
Realizacja
Program składa się z kilku elementów: mentoringu, warsztatów i szkoleń oraz spotkań networkingowych.
- Mentoring
Wszystkie panie mają możliwość indywidualnych konsultacji z mentorkami, pod okiem których przygotowują się do założenia własnej firmy. Mentorka ma za zadanie wspierać swoją podopieczną w dążeniu do zarejestrowania działalności oraz uczyć ją, jak z sukcesem prowadzić własny biznes. Relacje między mentorką a mentee kształtują się na bazie poczucia odpowiedzialności z jednej strony oraz chęci do działania z drugiej, dzięki czemu zbudowane więzi mogą trwać znacznie dłużej niż program.
- Warsztaty i szkolenia
Warsztaty i szkolenia pozwalają uczestniczkom skonstruować swój biznesplan, dokonać analizy rynku i konkurencji, zdobyć niezbędną wiedzę na temat marketingu, pozyskiwania finansowania, identyfikowania grup docelowych, brandingu czy reklamy. Na spotkaniach panie uczą się także autoprezentacji i reguł rządzących wprowadzaniem na rynek nowych produktów/usług.
- Spotkania networkingowe
Cykl warsztatów networkingowych daje uczestniczkom możliwość wymienienia się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i pomysłami na firmę. Pozwala także nawiązać współpracę na wstępnym etapie tworzenia firmy, co jest preludiom do nawiązywania relacji z biznesowymi z partnerami w przyszłości.
Więcej o programie Biznes w kobiecych rękach .
Organizatorzy:
Program dofinansowany ze środków Citi Foundation
|
|
Partner merytoryczny:
Partnerzy programu: