W ramach Programu Wolontariatu wolontariusze Citi biorą udział w następujących projektach:
To międzynarodowy projekt Citi, który angażuje pracowników korporacji w działania na rzecz społeczności lokalnych.
W ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności pracownicy banku, do których dołączają rodziny, znajomi i wszyscy chętni, starają się rozwiązać konkretne problemy społeczne, które występują w społecznościach, w których żyją.
Co roku zaangażowanie wolontariuszy Citi Handlowy w tę akcję jest jednym z największych na świecie.
Jest to innowacyjny projekt uzupełniający firmowe wyjazdy integracyjne o elementy zespołowej pracy wolontariackiej na rzecz społeczności lokalnych. W ich trakcie wolontariusze integrują się nie dzięki "bitwom paintballowym" lecz pomagając innym - np. dzieciom w domach dziecka. Organizują im różnorodne gry, budują place zabaw lub prowadzą prace remontowe. Pomagają także zwierzętom w schroniskach czy też lokalnym ośrodkom kultury.
Fundacja Kronenberga kilka razy w ciągu roku proponuje wolontariuszom udział w dużych projektach, takich jak Światowy Dzień Citi dla Społeczności, Zostań Asystentem Św. Mikołaja czy Studencki Projekt Społeczny. Poza tymi przedsięwzięciami istnieje również możliwość zaangażowania się w mniejsze projekty w ramach wolontariatu indywidualnego.
Wielokrotnie wolontariusze sami organizują sobie taką aktywność w zaprzyjaźnionych organizacjach lub instytucjach lub korzystają z ofert pracy wysyłanych każdego miesiąca do wszystkich osób zarejestrowanych w Programie Wolontariatu Pracowniczego. W ramach wolontariatu indywidualnego podejmują się tłumaczeń i redakcji tekstów, uczą dzieci i osoby starsze języków obcych i obsługi komputera lub pomagają przy organizacji różnorodnych imprez.
Dotychczas wolontariusze w ramach wolontariatu indywidualnego współpracowali m.in. z Domem Dziecka "Julin", Fundacją Teatru Małego Widza, Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Stowarzyszeniem Agroturystycznym "Mazurska Kraina", Fundacją AKAT, Klubem Osiedlowym Surma, Fundacją Maraton Warszawski, Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa i wieloma innymi organizacjami i instytucjami z całej Polski.
W ramach akcji pracownicy banku obdarowują dzieci z domów dziecka prezentami oraz organizują zabawy świąteczne. Ta początkowo niewielka inicjatywa rozpoczęta kilka lat temu przez jednego z liderów wolontariatu, rozwijana była w kolejnych latach przy wsparciu wielu pracowników banku. Skala zainteresowania sprawiła, że do organizacji przedsięwzięcia włączyła się Fundacja.
"Studencki Projekt Społeczny" to inicjatywa Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy skierowana do studentów, którzy mają pomysł na projekt wolontariacki. Od 2010 roku odbyło się już 5 edycji konkursu.
Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie przestrzeni dla twórczego działania studentów, którzy mają szansę zamienić swoją energię i zainteresowania w aktywną pomoc innym. Autorzy najlepszych projektów otrzymali granty na ich realizację w kwocie od 2 do 3 tysięcy złotych. Dzięki 4 edycjom konkursu udało się wesprzeć inicjatywy studenckie z całej Polski! Dodatkowo, Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga zapewniła wsparcie merytoryczne, a w kilku projektach aktywny udział wzięli wolontariusze Citi Handlowy.
W 2010 r. zostało zrealizowanych 14 innowacyjnych, autorskich projektów studenckich. Wśród odbiorców projektów znaleźli się m.in. dzieci i młodzież, nauczyciele, imigranci czy podopieczni domów pomocy społecznej. Dzięki zrealizowanym projektom odbiorcy mogli m.in.: twórczo spędzić czas podczas wakacji w mieście, stworzyć film dokumentalny, poeksperymentować z fotografią, zgłębić tajniki śpiewu wielogłosowego lub pomóc w wydaniu tomiku głuchoniewidomej poetki. Projekty zakładały działania różnego typu - od zajęć artystycznych, poprzez sportowo-animacyjne, aż po wycieczki krajoznawczo-rekreacyjne oraz prace rewitalizacyjne.
Druga edycja projektu (w 2011 r.) to 16 dofinansowanych przedsięwzięć studenckich. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się inicjatywy z zakresu edukacji ekologicznej, zajęcia kulinarne, miniwycieczki szlakami ginących zawodów, kino letnie w szpitalu, program terapeutyczny nowatorską metodą MIT, wycieczki szlakiem krakowskich kopców dla osób z problemami psychicznymi, szpitalni "bajkoczytacze", a także utworzenie grupy wsparcia dla osób starszych.
Po dwuletniej przerwie, w 2014 Fundacja ponownie przyznała granty - tym razem 7 liderom z Uniwersytetu Śląskiego. Młodzi aktywiści ze Śląska w swoich projektach podjęli bardzo zróżnicowane inicjatywy, od prac remontowych, festynu rodzinnego, przez warsztaty animacji po kręcenie filmu czy wsparcie zwierząt w schronisku.
Rok 2015 przyniósł 10 projektów realizowanych we współpracy ze studentami i pracownikami Uniwersytetu Szczecińskiego. Ostatnia edycja Konkursu obfitowała w inicjatywy remontowo-doposażeniowe dedykowane głównie szkołom i przedszkolom, ale wśród nagrodzonych pomysłów znalazły się także zakładanie ogrodu i projekt dotyczący dogoterapi.
W 2016 studenci z Uniwersytetu Szczecińskiego zrealizowali łącznie 18 projektów, na rzecz prawie 4 500 odbiorców. Były to głównie, jak w latach poprzednich, inicjatywy remontowe i edukacyjne.
Studencki Projekt Społeczny jest w dalszym ciągu kontynuowany. W 2017 roku jego uczestnicy zrealizowali 15 projektów angażując się 169 razy. W 2018 roku w 14 akcjach wolontariusze zangażowali się 198 razy.